Tapetų efektai – jūs taip nesugalvotumėte

Jeigu norite įspūdingai atnaujinti namus - tapetuokite sienas. Ir jokiu būdu ne visas vienodai. Šiandien tapetų yra tiek daug, kad iš jų galima kurti stilių, paveikslus, akcentus, nuotaiką, netgi... atostogas.

Tapetų efektai – jūs taip nesugalvotumėte

Pamatę „Walldeco" salone naujausias tapetų kolekcijas nustebsite, kaip įdomiai galima dekoruoti sienas, kiek netikėtų idėjų galima realizuoti.

„Aš siūlyčiau pirmiausia užsukti į saloną ir pamatyti tapetų įvairovę. Juolab, kad naujasis ,,Walldeco''  tapetų salonas įsikūrė, galima sakyti, Vilniaus interjero rajone - gražių ir gerai žinomu parduotuvių sambrūzdyje, Vytenio gatvėje. Patogi vieta, geras privažiavimas ir maloni atmosfera leidžia tiek profesionalams, tiek savarankiškiems interjero kūrėjams neskubant apžvelgti naujas kolekcijas, susipažinti su naujienomis, stilių, raštų, tekstūrų  įvairove. Ir, žinoma, sužadina vaizduotę. Tuomet lieka padaryti „namų darbus" - susiplanuoti, kaip dekoruoti sienas. Jeigu tik jūsų vaizduotė peržengia vienodai ištapetuotas keturias sienas, tuomet jos niekas neribos. Vienoje patalpoje galima derinti vienspalvius, raštuotus tapetus, fototapetus, galima „žaisti" spalvomis, faktūromis, stiliais ir t.t. Neperdėsiu sakydama, kad idėjų galima sugalvoti begalybę ir salono asortimentas pajėgus jas realizuoti. Svarbiausia, yra sugalvoti, ko reikia sumanymui realizuoti", - sako interjero dizainerė Ana Marija Blažienė.

Ji mano, kad tapetais įdomiai dekoruoti sienas galima ne tik namuose, bet ir biuruose, parduotuvėse, kavinėse, visuomeninėse patalpose. „Kažkodėl juos šiek tiek primiršome ir mes, interjero dizaineriai", - prisipažįsta ji.

Tapetais galima sukurti  patalpos nuotaiką, tarsi nutapyti joje paveikslą, užkoduoti mintį, nuorodą, sukurti išskirtinumą. Biuro patalpos nesunkiai gali tapti meno kūriniu, simboliu.

Kuriant interjerą  ar renovuojant būstą, ieškant įkvėpimo šaltinio nemaža reikšmę turi  sienų paviršius, užuolaidos, baldų apmušalai ar baldai. Norint pakeisti namų nuotaiką ar juos atnaujinti, kartais tiesiog užtenka dekoruoti sienos fragmentą.

Odos imitacijos tapetais dekoruota plokštuma tapo interjero akcentu
Odos imitacijos tapetais dekoruota plokštuma tapo interjero akcentu.

Kodėl visgi verta sienas tapetuoti? Dizainerė A.M Blažienė sako, kad  nė jokiu kitu sienų dekoru neįmanoma išgauti tiek savitumo ir individualumo, tad jūsų namai ar biuras tikrai nebus standartiniai. Tapetai yra šilta medžiaga - prisilietus jaučiasi šiluma. Ypač šilti tapetai su grublėtu, rifliuotu paviršiumi. Kalbant apie techninę dekoravimo pusę, tapetavimui sienas paruošti daug paprasčiau nei dažymui, kai kurie tapetai yra šiek tiek elastingi, tad jei naujo namo sienos dar deformuojasi, jie nesutrūkinėja. Tokius verta rinktis rengiantis dekoruoti sienas naujai pastatytame pastate.

Na ir, įspūdingieji fototapetai - su jais galima gyventi svajonėje ant sienos turint įspūdingą gėlės žiedą, jūrą, mišką. Tiesa, šiuo atveju reiktų nepersūdyti ir nesubanalinti. Juk juokingai atrodo blokinių namų sienos dekoruotos Maldyvų salos pakrantės vaizdu. Renkantis tapetus geriausia pasikonsultuoti su salono pardavėjais, interjero dizaineriu.

„Walldeco" salone rasite labai kokybiškus Vokietijos gamintojų tapetus, pagamintus  naudojant naujausias technologijas, kuriomis išgaunami subtilūs raštai, atspalviai, šešėliai, giluminis 3D efektas.

„Norime, kad mūsų klientai ne šiaip sau apklijuotų sienas. Patalpose praleidžiame daug laiko ir labai svarbu, kad sienos atitiktų būsto stilių, šeimininkų gyvenimo būdą, neerzintų  - tiek dėl kokybės, tiek dėl estetikos, todėl mūsų tiekėjai yra visi geriausi Europos gamintojai", - sako  „Walldeco" salono vadovas.

„Walldeco" salonas priklauso UAB „Laivira" - įmonei, kuri tapetais prekiauja jau 20 metų. Pasak įmonės vadovės Laimutės Kulšienės, mažmeninė prekyba reikalauja daugiau pastangų, tačiau pirkėjams yra palankesnė. "Žmogui dideliame prekybos centre sunku išsirinkti iš didelės gausos prekių. Specializuotos parduotuvės turi savo privalumą - savo prekę ir darbą išmanančio pardavėjo pagalbą", - sakė L. Kulšienė.

Renkantis tapetus tokia pagalba labai svarbi. Kad pasirinkimas taptų lengvesniu, kai kurie gamintojai siūlo kolekcijas - keletą skirtingų tapetų, iš kurių vieni klijuojami ant vienų sienų, kiti - ant kitų, derinami tarpusavyje, vienspalviai su raštuotais, juostuotais tapetais, juostomis ir t.t.

O dabar šiek tiek vizualiai apie tapetų  kolekcijas, tendencijas ir stilius.

Minimalizmas ir Provansas

Pasteliniai atspalviai - šios spalvos bus pats geriausias pasirinkimas ieškantiems šviesių spalvų derinių. Rekomenduojama interjere sukurti šiek tiek lengvumo ir žaismingumo su melsvos, žalsvos, rožinės, oranžinės ar violetinės pasteliniais atspalviais. Pastelė vyrauja  minimalistiniame arba skandinaviškuose stiliuje, taip pat ir  klasikiniu tapusiame Provanso stiliaus interjere, smulkiose šio stiliaus gėlių motyvuose.

Baltas minimalizmas sušildytas kakavos tonais ir medžių siluetais
Baltas minimalizmas sušildytas kakavos tonais ir medžių siluetais. Modernus stilius ypač vertinamas užsakovų. Rasch collection.

Provanso stilius: smulkūs gėlių raštai bei pastelinės spalvos. Rasch collection
Provanso stilius: smulkūs gėlių raštai bei pastelinės spalvos. Rasch collection.

Ryškūs šiaurietiški ornamentai ir skandinaviškas minimalizmas. Rasch collection
Ryškūs šiaurietiški ornamentai ir skandinaviškas minimalizmas. Rasch collection.

Provanso stiliui būdingi smulkūs raštai bei pastelinės spalvos. Rasch collection. Sophie Charlotte.
Provanso stiliui būdingi smulkūs raštai bei pastelinės spalvos. Rasch collection. Sophie Charlotte.

Tapetų deriniai iš Provanso stiliaus kolekcijos.
Tapetų deriniai iš Provanso stiliaus kolekcijos.
Tapetų deriniai iš Provanso stiliaus kolekcijos.
Tapetų deriniai iš Provanso stiliaus kolekcijos.

Vaikų kambarys

Jame interjeristai siūlo pasakų, gyvūnų, filmų herojų motyvus. Tačiau svarbiausia - leiskite vaikams pasirinkti patiems. Tai bus jiems įdomi pamoka, akivaizdus rezultatas, kai ugdomas tiek estetinis, tiek atsakomybės jausmas.


Vaikų kambariui - mielos ir žaismingos pelėdžiukės. Rasch collection.
Vaikų kambariui - mielos ir žaismingos pelėdžiukės. Rasch collection.

Vaikų kambario dekoras – skaidrus ir lengvas kaip vaikystė. Rasch collection.
Vaikų kambario dekoras - skaidrus ir lengvas kaip vaikystė. Rasch collection.

Dinamiškesnis vaikų kambario sienų variantas. Rasch collection
Dinamiškesnis vaikų kambario sienų variantas. Rasch collection.

Gėlių ornamentus renkasi dažna mergaitė. Oilily collection.
G
ėlių ornamentus renkasi dažna mergaitė. Oilily collection.

Juostos bus lakios vaizduotės vaiko pasirinkimas. Oilily collection
Juostos bus lakios vaizduotės vaiko pasirinkimas. Oilily collection.


Galima ieškoti derančių skirtingų raštų ir atspalvių. Oilily collection
Galima ieškoti derančių skirtingų raštų ir atspalvių. Oilily collection.

Prislopinto ryškumo gėlių ornamento ir juostų dermė. Oilily collection.
Prislopinto ryškumo gėlių ornamento ir juostų dermė. Oilily collection.

Ekspresija – tiek gėlių, tiek juostų. Oilily collection.
Ekspresija - tiek gėlių, tiek juostų. Oilily collection.

Žaisminga nuotaika. Oilily collection.
Žaisminga nuotaika. Oilily collection.

Paauglio kambariui miesto grafika  suteiks jaunatviško modernumo. Rasch collection
P
aauglio kambariui miesto grafika  suteiks jaunatviško modernumo. Rasch collection.

Virtuvei tinkantys tapetai

Į atskirą grupę galima išskirti tapetus, tinkančius virtuvės sienoms dekoruoti. Jų, beje, pastaruoju metu atsirado itin originalių, tad tikrai neverta virtuvės sienų dažyti - daug racionaliau tapetuoti ir kas keletą metų tapetus pakeisti.

Alyvuogių paveikslai rėmeliuose dvelkia  romantiška nuotaika. Italijos ir Viduržemio jūros nuotaika sušildys virtuvę ar net svetainę. Rasch collection.Alyvuogių paveikslai rėmeliuose dvelkia  romantiška nuotaika. Italijos ir Viduržemio jūros nuotaika sušildys virtuvę ar net svetainę. Rasch collection.
Alyvuogių paveikslai rėmeliuose dvelkia  romantiška nuotaika. Italijos ir Viduržemio jūros nuotaika sušildys virtuvę ar net svetainę. Rasch collection.

Gamtos motyvai

Šiais metais ypač daug tapetų su gamtos motyvais. Tai ir medžių tekstūra, jų siluetai, kamienai.   Netrūksta ir pramoninio dizaino atspindžių: betono, akmens,  rūdžių, plytų faktūrų, dangoraižių siluetų.  Naujiena yra didelis pasirinkimas oda aptrauktų plokščių ar įvairių gyvūnų kailio imitacijų: pitono oda, karvės kailis, paukščio plunksnos.

Vyrauja natūralios gamtos spalvos -  įvairūs  rudos spalvos atspalviai, jų deriniai tarpusavyje, smėlio spalva derinama su balta. Švelnūs žali, chaki tonai derinami su pastelinėmis dramblio kaulo ar baltomis spalvomis. Visa tai atspindi šiuolaikinį dizaino ir formos jausmą, ieškoma jaukaus ir harmoningo interjero įspūdžio.

Žolių ir medžių siluetai, švelnūs natūralūs tonai šildo žiemos vakarais, gaivina vasarą. A.S. Creation collection.
Žolių ir medžių siluetai, švelnūs natūralūs tonai šildo žiemos vakarais, gaivina vasarą. A.S. Creation collection.

Vienos sienos aliuzija į mišką. A.S. Creation collection.
Vienos sienos aliuzija į mišką. A.S. Creation collection.

Madingos natūralios spalvos ir gamtos motyvai. A.S. Creation collection
Madingos natūralios spalvos ir gamtos motyvai. A.S. Creation collection.

Plunksnų motyvas. Rasch collection.
Plunksnų motyvas. Rasch collection. 

Odos ir medžio imitacija. Rasch collection
Odos ir medžio imitacija. Rasch collection. 

Pitono oda ir tigro kailis. Rasch collection.
Pitono oda ir tigro kailis. Rasch collection.

Pitono oda ir tigro kailis. Rasch collection.
Džiunglių įvaizdis. Rasch collection.

Solidiems namams -  solidūs tapetai

Dar viena šių metų interjero dizaino tendencija - tapetus naudoti kaip stilistinę interjero ašį. Pavyzdžiui, vieną ar dvi kambario sienas akcentuoti raštuotais tapetais, o kitas tapetuoti ar dažyti  ramesniais, prie pagrindinės sienos derančiais tonais. Žinoma, reikėtu saikingai dekoruoti sienas geometriniais raštais, kad neimtų erzinti jų perteklius.

Mėgstantiem solidumą, prabangą bei klasiką „Walldeco" siūlo Versace sienų dangas. Unikalaus stiliaus sienų dangos įkvėptos mados ženklo raštų ir gamtos vaizdų. Suderintos spalvos, tekstūros ir raštai sienų dangas daro išskirtinėmis. Prabangūs, spalvingi tapetai puikiai tiks tiek visuomeninėms erdvėms, tiek ir namų interjerams. Jie rodo išskirtinę kokybę ir prabangą.

Modernia klasika  alsuojanti baroko prabanga

Modernia klasika  alsuojanti baroko prabanga. Kataloge rasite Versace simboliką bei įmantrius stilizuotus palmių raštus. Versace II collection.


Įdomus stilistinis kontrastas - retro baldai ir 3D efekto tapetai. A.S. Création Tapeten AG collection.

Oda aptrauktų plokščių 3 D efektai - naujas netradicinis sprendimas. A.S. Création Tapeten AG collection.
Oda aptrauktų plokščių 3 D efektai - naujas netradicinis sprendimas. A.S. Création Tapeten AG collection.

Interjero dizaineriai pataria kuriant apdailą nebijoti naujovių, naudoti daugiau spalvų. Sukurti savo autentišką, nepakartojamą, šiltą, jaukų namų stilių, nes vieta, kurioje gyvename, miegame ar dirbame, turi didelės reikšmės ir tam, kaip jaučiasi mes ir mus supantys žmonės.

Jaukių namų jums linki - „Walldeco" salonas (Vytenio g. 20, Vilnius).

Parengė Ana Marija Blažienė ir Danutė Ramoškevičiūtė